Domov Novinky ADATA predstavuje RAM, NVMe SSD a externé úložiská

ADATA predstavuje RAM, NVMe SSD a externé úložiská

Zdielať

ADATA predvádza na veľtrhu CES sériu inovatívnych produktov. Okrem pamäťových modulov XPG RGB SO-DIMM, predstavuje ultra rýchly PCIe SSD disk v novej veľkosti, pamäťové moduly NV-DIMM a produkty pre bezdrôtové nabíjanie a ukladanie dát.

XPG predstavuje dva nové RGB DDR4 pamäťové moduly: Spectrix D60RGB DDR4 s extrémnym výkonom, zaujímavým chladičom a maximálnou rýchlosťou 4600 MHz; a Spectrix DS40 DDR4 SO-DIMM, ktorý je svetovo prvým modulom SO-DIMM s RGB osvetlením (SO-DIMM sú pamäte určené do notebookov, pozn. red). Obidva sú doplnené programom XPG Auro Sync, takže si používatelia môžu nastavovať efekty osvetlenia podľa potreby.

Výrobca tiež predstavuje nový PCIe SSD, model SX8200 PCIe Gen3x4, ktorý zahŕňa najnovší štandard NVMe 1.3. Podľa slov výrobcu disk dosahuje rýchlosť 3200 MB/s pre čítanie a 1700 MB/s pre zápis. Okrem toho výrobca odhaľuje novú veľkosť disku NGSFF SSD, ktorý ponúka na rozdiel od existujúceho M.2 SSD väčšiu kapacitu a funkciu hot-swap. Okrem toho na svojom stánku vystavuje profesionálny U.2 SSD SR2000SP, ktorý sa pýši ultravysokou kapacitou 8TB s rýchlosťou 3200 MB/s pri čítaní a 2400 MB/s pre zápise!

Vďaka rýchlemu nárastu mobilných zariadení predstavuje ADATA na veľtrhu CES širokú škálu mobilného príslušenstva. Medzi ne patrí aj model CW0050, čo je 6 mm podložka pre bezdrôtové nabíjanie (podporuje technológiu Qi) a dokáže nabíjať najnovšie mobilné zariadenia, ako sú Apple iPhone 8, 8+, X, či Samsung Galaxy S8, S8+, Note 8. Nabíjací kábel USB-C 3.1 2v1 príde tiež vhod, umožňuje používateľom prenášať dáta rýchlosťou 5 GB/s a podporuje aj smartfóny s microUSB konektorom.

Na veľtrhu spoločnosť uviedla aj pamäťovú kartu Class A2, ale aj tri powerbanky P10050, P16750 a P20010 (s kapacitami 10500 mAh, 16750 mAh a 20010 mAh, pozn. red.). Ďalej výrobca uvádza externé pevné disky a SSD úložiská, ako je napríklad 5TB HD330, externý pevný disk HD710M Pro a 1TB USB-C externý SSDSE730H. Na tohoročnom veľtrhu CES majú tiež premiéru pamäťové moduly pre kritické aplikácie a dátové centrá, NV-DIMM. Kombinujú v sebe DRAM a SSD, čo vedie k veľkej kapacite a dobrej ochrane proti výpadkom napájania.

Čerešničkou na torte sú pri spoločnosti ADATA produkty z oblasti umelej inteligencie. Na veľtrhu CES v Las Vegas predstavili dvoch nových robotov, zábavných spoločníkov. Roboti sa pripájajú ku cloudu, ktorý im poskytne dostatok umelej inteligencie pre hlasovú komunikáciu, priateľskú a smart spoločnosť a dohľad nad bezpečnosťou. Noví roboti Moonbubu a Moonbobo budú sprevádzať deti a pomáhať im so zábavným učením.

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno