Domov Novinky ADATA predstavuje nový 3D NAND SSD SX950U

ADATA predstavuje nový 3D NAND SSD SX950U

Zdielať

ADATA dnes predstavila 2,5“ SSD SATA XPG SX950U. Novinka využíva najnovšie pamäťové čipy 3D NAND a vďaka vysokorýchlostnému SMI radiču dosahuje rýchlosti pre čítanie a zápis 560 a 520 MB/s pri obrovských kapacitách 960GB.

Okrem toho je SSD vybavený technológiami SLC Caching a DRAM Cache Buffer, vďaka ktorým ponúkne optimalizovaný a konštantný výkon. SSD obsahuje najnovšiu generáciu 3D NAND Flash, dostupný je v najvyššej kapacite 960GB. Aby zabránil chybám, ktoré sa občas môžu objaviť pri prenose dát, používa SSD takzvané LDPC ECC (Low Density Parity Check Code), okrem toho má vstavané technológie RAID Engine a Data Shapingl; obe výrazne zvyšujú životnosť uložených dát.

2 komentárov

 1. Prečo všetky SSD tak zásadne stagnujú v rýchlosti? V porovnaní s diskami z pred 7-mich rokov sa skoro nikam neposunuli a stále si držia tých cca 550 MB/s. Aj keď treba uznať, že cenovo sú niekde úplne inde, než pred 7-mimi rokmi.

  • Dobrý deň,
   rýchlosť SSD je, žiaľ, limitovaná priepustnosťou SATA III, ktorej teoretické maximum je 6 Gbps – čo je v prepočte teoretické maximum 750 MB/s, ale v reálnych testoch je hranica na úrovni cca 600 MB/s. Áno, je pravda, že cena šla oproti minulosti hodne dole.
   Rýchlosť diskov však išla poslednú dobu výrazne nahor, najmä pokiaľ ide o technológiu NVMe, čo je nový štandard. Sú disky čo sa pripájajú do PCIe slotu, alebo do M.2 (ak ich doska podporuje) a tam sa najlepšie na trhu pohybujú aj na úrovni okolo 3500 MB/s pri čítaní a cez 2500 MB/s pri zápise. Aktuálne súna trhu najlepšie disky od Samsungu (oni to proste vedia) 🙂 sám mám v redakčnom PC jeden takýto 1TB M.2 disk 🙂
   Martin

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno