Domov Novinky ADATA predstavuje nový 2,5“ SSD disk

ADATA predstavuje nový 2,5“ SSD disk

Zdielať

ADATA SP920 01Spoločnosť ADATA oznámila uvedenie pevného pamäťového úložisko SSD v rade Premier Pro s modelovým označením SP920. Disk SP920 je navrhnutý s cieľom splniť nároky na špičkový výkon na prenos multimediálnych súborov. Formát konštrukčného prevedenia je 2,5“ a disk má radič Marvell najnovšej generácie, ktorý umožňuje využiť špecifikácie rozhraní SATA III 6 Gb/s.

Pevné pamäťové úložiská, čiže SSD disky, sa čoraz častejšie stávajú najrozšírenejšou voľbou naprieč rôznymi typmi používateľov, predovšetkým kvôli vysokým nárokom, ktoré na primárne systémové disky kladú operačné systémy, počítačové hry a multimédiá vo vysokom rozlíšení. Disk SP920 je skonštruovaný s dôrazom na vysoký výkon pre širokú škálu náročných aplikácií, avšak obzvlášť vyniká v rýchlosti prenosu multimediálnych súborov (vo forme nekomprimovaných dát).

Rýchlosť náhodného čítania 4 KB paketov dosahuje až 98.000 IOPS a rýchlosť zápisu 88.000 IOPS, rýchlosti sekvenčného čítania/zápisu sú 560/500 MB/s. Okrem týchto úctyhodných čísel je u disku SP920 podstatné, že rýchlosti čítania a zápisu zachováva na rovnako vysokej úrovni aj vtedy, keď je disk zaplnený na 90%. Tým sa odlišuje od niektorých SSD diskov na trhu, ktoré vykazujú pokles výkonu keď sa ich voľná kapacita blíži ku koncu.

ADATA SP920 02

Rozsah kapacít, v ktorých bude disk SP920 k dispozícii, pravdepodobne poteší počítačových nadšencov, aj náročných používateľov. Po prvotnom uvedení modelov s kapacitami 128 GB a 256 GB budú onedlho nasledovať aj modely s 512 GB a potom ďalšie s masívnou kapacitou 1 TB.

Disk SP920 naplno využíva kapacitu čipu NAND, čo vedie k nárastu využiteľného priestoru o 7% oproti mnohým modelom, ktoré sú v súčasnosti na trhu. Dobrou správou pre tých, ktorí chcú svoje počítače oživiť prechodom od mechanických pevných diskov na SSD je dodávaná výbava diskov SP920 – vďaka držiaku disku s výškou 2,5 mm ho môžu použiť aj v slotoch s výškami 7 a 9,5 mm.

ADATA SP920 03

Majitelia diskov SP920 budú teraz tiež môcť mať oveľa detailnejšie pod kontrolou prehľad o jeho stave vďaka nedávno predstavenému vlastnému softvéru spoločnosti ADATA s názvom SSD Toolbox. Nástroj SSD Toolbox poskytuje najrôznejšie spôsoby, ktorými používatelia môžu získať o disku informácie, meniť jeho nastavenia a vylepšovať jeho životnosť a výkon. Disk Premier Pro SP9200 bude k dispozícii prostredníctvom vybraných predajcov a distribútorov (ASBIS SK).

Zdroj: Tlačová správa ADATA

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno