Domov Novinky Acronis True Image s ochranou proti ťažbe kryptomien

Acronis True Image s ochranou proti ťažbe kryptomien

Zdielať

Acronis ohlásil novú aktualizáciu svojho riešenia na osobné zálohovanie – Acronis True Image 2019. Táto aktualizácia chráni počítače používateľov pred napadnutím škodlivým softvérom, ktorý dokáže zapojiť ich počítače do nelegálnej ťažby kryptomien a spôsobiť značné zníženie ich výkonu.

Podľa vlaňajších odhadov narástol počet takýchto útokov oproti roku 2017 o 629%, keď za prvú polovicu roka 2018 ich bolo detekovaných viac ako 3 milióny. Aj keď táto aktivita nie je priamo nebezpečná z pohľadu možnej straty dát, dokáže spotrebovať značné množstvo výpočtových zdrojov potrebných na riešenie zložitých problémov pri ťažbe takých kryptomien ako Monero či Bitcoin.

Hrozba straty dát je nepriama: vlastný malvér síce „iba“ spomalí rýchlosť počítača, ale často ho tiež vystaví možným ransomvérovým nákazám v priebehu otvoreného prístupu do systému. Funkcionalita Acronis Active Protection teraz dokáže automaticky detekovať a zastaviť procesy ťažby kryptomien v reálnom čase. Najnovší príspevok do arzenálu Acronis v oblasti kybernetickej ochrany znamená istotu, že počítač a sieť sú využívané výlučne právoplatným používateľom. Ako inovovaná funkcionalita pracuje?

Zastavuje nelegálnych „ťažiarov“ – bráni prístupu cryptomining malvéru, ktorý je často sprevádzaný aj ransomvérovým útokom či inými hrozbami; pozorňuje na hrozby – okamžite užívateľa upovedomí na detekciu útoku na Windows PC; Blokuje budúce útoky – aktualizuje behaviorálnu heuristiku na detekciu útokov, takže je schopná rozpoznať nové nelegálne spôsoby ťažby.

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno