Domov Novinky Acer prinesie Chromebook s procesorom nVIDIA Tegra K1

Acer prinesie Chromebook s procesorom nVIDIA Tegra K1

Zdielať

Acer Chromebook CB5-2Acer Chromebook CB5 bude vôbec prvým notebookom tohto typu s procesorom od nVIDIA. Výrobca totiž použije najnovší čip Tegra K1. Nový notebook s Chrome OS sa začne predávať v auguste. Prvý Chromebook s procesorom od nVIDIA by mohol byť predstavený tento rok v lete. Nasvedčujú tomu informácie, ktoré sa omylom objavili na internetových stránkach istého švédskeho predajcu elektroniky.

Acer Chromebook CB5 by mal byť vybavený najnovším čipom nVIDIA Tegra K1, ktorý výrobca predstavil počas januára na veľtrhu CES 2014 v Las Vegas. Čip je tvorený štvorjadrovým procesorom (Cortex A15) taktovaným až na 2,3 GHz a 192 jadrovou grafikou. V benchmarkoch zatiaľ Tegra K1 porazila všetku konkurenciu aj procesor spološnosti Qualcommu Snapdragon 801. Chromebook od spoločnosti by mal byť poriadny rýchlik.

Ďalšie uniknuté parametre hovoria o 13,3 palcovom displeji s rozlíšením 1280×720 pixelov a 4 GB RAM. Súbory si používateľ bude môcť uložiť na 32 GB SSD, alebo na cloudové úložisko Google Drive. Chromebook ponúkne aj napríklad dvojicu konektorov USB 3.0, HDMI a 3,5 mm jack pre pripojenie slúchadiel. Operačným systémom bude samozrejme Chrome OS. Acer Chromebook CB5 je aj po dizajnovej stránke veľmi dobre spracovaný. Rozmery, hmotnosť a cenu chromebooku však zatiaľ nepoznáme. Pokiaľ ide o cenu môžme očakávať tradične na nízkej hodnote.

Acer Chromebook CB5

Acer Chromebook CB5 sa údajne objaví na pultoch obchodov prvý augustový deň. Či bude možné si novinku kúpiť aj na Slovensku je otázne.

Taiwanský výrobca by mal svoju ponuku Chromebookov v budúcnosti doplniť ešte minimálne o jeden ďalší model. Novinka by mala byť vybavená 13,3 palcovým displejom s rozlíšením 1366×768 pixelov a štvorjadrovým procesorom Rockchip RK3288 (Cortex A12). Tento model bude s pravdepodobne predstavený v treťom štvrťroku 2014 a vzhľadom k použitému čipu by mohlo ísť o jeden z vôbec najlacnejších Chromebookov.

Zdroj: Androidpolice

Zdielať
Predchádzajúci článokDell OptiPlex: All-in-One pre vzdelávanie i bezpečnosť
Nasledujúci článokZalman Skadi: Výkonné vodné chladenie
Volám sa Roman. Androidu sa venujem od roku 2009. Môj prvý smartfónom bol HTC Hero, neskôr Sony Ericsson Xperia X10 Mini, Sony Ericsson Xperia Neo V, Samsung Galaxy Ace, Samsung Galaxy S3, LG G3, Note 3, HTC One M7 a momentalne Samsung Galaxy S7. Medzi jednotlivými smartfónmi som mal aj tablet ASUS Transformer TF101 a taktiež Samsung Galaxy Tab 2 a Galaxy Tab 3. Rád pomôžem každému, ak budem vedieť. Písať môžete na môj mail, ktorý je v kontaktoch.

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno