Domov Novinky Acer prináša Chromebook s procesorom NVIDIA Tegra K1

Acer prináša Chromebook s procesorom NVIDIA Tegra K1

Zdielať

Acer Chromebook 13 01Spoločnosť Acer uviedla v Amerike Chromebook 13, prvý Chromebook s mobilným procesorom NVIDIA Tegra K1, ktorý má zároveň ako prvá od Aceru displej s uhlopriečkou 13,3 palca. Acer tak vylepšuje svoje vedúce postavenie v tejto kategórii počítačov.

Kombinácia väčšej zobrazovacej ploche s výdržou na batériu až 13 hodín a tenkou ľahkou konštrukciou bez ventilátora je ideálnou voľbu pre používateľov, ktorí chcú dostatočne veľký obraz, ľahko prenosnú konštrukciu a produktivitu práce. K dispozícii je v dvoch variantoch: s Full HD rozlíšením (1920×1080 px) a s HD rozlíšením (1366×768 px). Základom je štvorjadrový procesor NVIDIA Tegra K1, ktorý používa grafický procesor založený na architektúre NVIDIA Kepler.

Acer Chromebook 13 02

Hmotnosť chromebooku je 1,5 kg a ponúka Wi-Fi štandardu 802.11 ac (2×2 MIMO). Sú tu i dva USB 3.0 porty na rýchle prenosy dát, nechýba HDMI a HD webkamera. Kľúčovou výhodou operačného systému Chrome je bezpečnosť. Je automaticky aktualizovaný na ochranu proti neustále sa meniacom online hrozbám. To je obzvlášť užitočné najmä pre rodiny a školy, ktoré chcú chrániť deti.

Acer Chromebook 13 03

Prvý model Acer Chromebook 13 CB5-311 má 2 GB operačnej pamäte, vnútorná pamäť má 16 GB SSD, Táto verzia sa bude za 279 eur. K dispozícii bude v auguste vo Veľkej Británii, Holandsku, Dánsku, Švédsku, Fínsku, Nórsku, Francúzsku, Nemecku, Rusku, Španielsku, v Južnej Afrike a vo Švajčiarsku.

Zdroj: Tlačová správa Acer

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno