Domov Novinky Acer prináša 4K monitor s technológiou G-SYNC

Acer prináša 4K monitor s technológiou G-SYNC

Zdielať

Acer XB280HK 01Spoločnosť Acer ohlásila príchod nového herného monitora XB280HK, ktorý je prvým 4K monitorom na svete s technológiou NVIDIA G-SYNC pre plynulý obraz bez viditeľných pixelov a so sýtymi farbami pre herné zážitky. Monitor bude uvedený na veľtrhu Gamescom. Je vybavený technológiou EyeProtect pre zvýšenie pohodlia pri sledovaní obrazu a menšiu námahu očí znížením blikanie.

Súčasťou nového radu veľkých herných monitorov XB0 je model určený pre počítačových nadšencov hľadajúcich intenzívny zážitok a špičkové hranie hier. Má veľký 28 palcový displej s LED podsvietením a 4K rozlíšením, teda 3840×2160 pixelov (ktoré je štyrikrát vyššie, než Full HD).

Ak počítač obsahuje grafickú kartu GeForce GTX je vďaka zobrazovacej technológii NVIDIA G-SYNC synchronizovaná obnovovacia frekvencia obrazu s grafikou. Vďaka tomu dochádza k odstráneniu trhania obrazu a minimalizovaniu zadrhávania a meškaniu obrazu pre bezchybné hranie bez zásekovov. Scény sa objavia okamžite, objekty vyzerajú ostrejšie, živšie a hranie je plynulejšie a citlivejšie, čo poskytuje hráčom významné výhody.

Acer XB280HK 02

Monitor ponúka pozorovacie uhly 170°/170 °, ide o panel TN. DisplayPort prenáša obraz až v 4K (UHD) rozlíšení, nechýba ani štvorica USB 3.0 portov umiestnených na boku a spodnej časti monitora pre pripojenie klávesnice, myši či mobilných zariadení.

Multifunkčný stojan ErgoStand umožňuje náklon obrazovky od -5° do 35° a zaistí tak možnosť nastaviť najlepší pozorovací uhol. Základňu je možné otočiť o 120° na pravú či ľavú stranu, aby ste mohli ostatným čokoľvek ukázať. Meniť je možné aj výšku umiestnenia obrazovky až do 150 mm pre optimálny komfort pri sledovaní obrazu. Nechýba ani možnosť otočenia obrazovky na výšku. Model Acer XB280HK bude k dispozícii v Európe za cenu od 600 eur.

Zdroj: Tlačová správa Acer

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno