Domov Novinky Acer predstavuje šikovný notebook 2v1 Aspire Switch 10

Acer predstavuje šikovný notebook 2v1 Aspire Switch 10

Zdielať

Acer Aspire Switch 10-6Spoločnosť Acer predstavila notebook dva v jednom ‒Aspire Switch 10, ktorý môžu používatelia ovládať dotykom, písať na ňom, alebo sledovať obraz kdekoľvek a kdekoľvek. Ľahko sa transformujúci Aspire Switch 10 je možné prevádzkovať v štyroch jedinečných režimoch, ktoré prinesú používateľom lepšie spôsoby využitia ich mobilného spoločníka. Vďaka režimom notebook, tablet, displej a stan sa tento notebook “dva v jednom” prispôsobí tomu, ako ho používatelia budú chcieť používať ‒ namiesto toho, aby sa oni museli prispôsobovať jedinému spôsobu využitia. 

Acer Aspire Switch 10 sa hodí ako pre mladých ľudí a študentov, ktorí chcú zariadenie pre štúdium i na hranie, rovnako aj pre profesionálov, ktorí potrebujú multifunkčné spôsoby práce a chcú zostať v kontakte na cestách. Elegantne ich môžete podľa potreby premeniť v to, čo vám bude pri práci vyhovovať ‒ na notebook, tablet, displej alebo v stan v podobe otočeného V.

  • Režim notebook‒ ako notebook s plnou funkcionalitou, plnohodnotnou klávesnicou a touchpadom pre pohodlné písanie a produktívnu prácu.
  • Režim tablet ‒ ako tablet pre surfovanie po internete a sledovanie videa, v jednej ruke máte všetko, čo k tomu potrebujete.
  • Režim displej ‒ prepnutie iba na obrazovku pre zobrazenie obsahu, napríklad prezentáciu na schôdzkach alebo pri ukazovaní fotiek priateľom.
  • Režim stan ‒ ideálne pre sledovaní filmov v stiesnených priestoroch, ako je v priebehu cesty v lietadle alebo pri položení na konferenčný stolík.

Acer Aspire Switch 10-1

Špeciálna konštrukcia Acer Snap Hinge umožňuje používateľom ľahko prepínať zariadenie medzi štyrmi režimami. Nechýba ani magnetický zámok pre odnímanie a spätné pripojenie tabletu k základni s klávesnicou bez použitia západky. Vďaka tomu je pripojenie čistejšie a plynulejšie než u iných dokovacích konštrukcií. Súčasťou konštrukcie Acer Snap Hinge sú taktiež dva vodiace háčiky, vďaka ktorým drží tablet pevne pripojený k základni a obojstranný prepojovací konektor pre možnosť otočenia tabletu displejom dopredu, alebo dozadu. Tablet je možné pripojiť alebo odpojiť z pantov vďaka magnetickej sile, ktorá udrží až 2,8 kg záťaže.

Acer Aspire Switch 10-2

Odolný a tenký zadný hliníkový kryt tabletu sa môže pochváliť architektonickým, do kríža hrebeňovým vzorom. To bolo dosiahnuté technológiou tlačovej nanolitografie, čo tabletu dodáva tú pravú eleganciu, odolnosť a tenký profil. Aspire Switch 10 je jedno z najtenších zariadení dva v jednom na trhu. Jeho hrúbka je menšia ako 8,9 mm v režime tabletu a 20,2 mm aj s dokovacou klávesnicou. Váži 1,17 kg a jeho ľahké a ultratenké prevedenie s neho robí ideálnu voľbu na cesty.

Acer Aspire Switch 10-3

10,1 palcový dotykový displej s HD rozlíšením (1366×768 px) a technológií IPS poskytne široké pozorovací úhly 178° a bohatšie farby. Technológia Zero Air Gap prináša živšie a ostrejší obraz, zatiaľ čo riešenie Acer LumiFlex ďalej optimalizuje viditeľnosť obrazu pri práci vonku, a to i na priamom slnečnom svetle.

Acer Aspire Switch 10 s až 64 GB priestoru na integrovanom úložisku a s 2 GB RAM je poháňaný štvorjadrovým procesorom Intel Atom (Bay Trail T), ktorý zaistí vysoký výkon a rýchly multitasking vo všetkých režimoch. Operačný systém Microsoft Windows 8.1 je vybavený niekoľkými intuitívnymi funkciami, ako je napríklad InstantGo pre neustálu aktualizáciu dát a aplikácii i pri vypnutí obrazovky ‒ udržuje pripojenie k internetu, a pritom sa stará o efektívnu úsporu energie. Aspire Switch 10 sa dodáva s predinštalovaným balíkom kancelárskych aplikácii Microsoft Office pre študentov a domácnosti bez dodatočných nákladov. Vďaka tomu môžu používateľa vytvárať a editovať Microsoft Word, Excel a PowerPoint dokumenty takmer kdekoľvek.

Acer Aspire Switch 10-4

Precízny touchpad má vyššiu presnosť a citlivosť pre rovnako pohodlnú prácu ako pri použití dotykovej obrazovky, podporuje taktiež dotykové gestá vo Windows 8. Plnohodnotne veľká klávesnica zaisťuje pohodlné a produktívne písanie, zatiaľ čo voliteľný zabudovaný pevný disk môže ponúknuť až 500 GB úložného priestoru. So službou AcerCloud nehrozí, že by používatelia nemohli kedykoľvek a odkiaľkoľvek ľahko pristupovať k svojím dátam a spravovať ich. Aplikácia AcerCloud zaisťuje aktuálnosť informácii, správu dát a ich zabezpečenie vrámci rôznych zariadení pre okamžitú synchronizáciu.

Acer Aspire Switch 10-5

Medzi voliteľné príslušenstvo patrí puzdro Acer Snap Case, ktoré chráni tablet i klávesnicu a ešte viac uľahčuje ich prenášanie. Pomocou Micro HDMI-VGA káblu zase pripojíte tablet k monitoru či televízoru s podporou rozlíšenia 720p/1080i/1080p, zatiaľ čo micro USB poslúži pre pripojenie k počítaču a k nabíjaniu zariadenia.

Acer Aspire Switch 10 bude možné zakúpiť na konci mája za cenu od 349 Eur.

Zdroj: Tlačová správa Acer

Zdielať
Predchádzajúci článokLG G3: Nová fotografia a špecifikácie vlajkovej lode
Nasledujúci článokTP-Link TL-SG2424P: 24 napájaných portov
Volám sa Roman. Androidu sa venujem od roku 2009. Môj prvý smartfónom bol HTC Hero, neskôr Sony Ericsson Xperia X10 Mini, Sony Ericsson Xperia Neo V, Samsung Galaxy Ace, Samsung Galaxy S3, LG G3, Note 3, HTC One M7 a momentalne Samsung Galaxy S7. Medzi jednotlivými smartfónmi som mal aj tablet ASUS Transformer TF101 a taktiež Samsung Galaxy Tab 2 a Galaxy Tab 3. Rád pomôžem každému, ak budem vedieť. Písať môžete na môj mail, ktorý je v kontaktoch.

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno