Domov Novinky Acer na CES predstavil mnoho nových zariadení

Acer na CES predstavil mnoho nových zariadení

Zdielať

Acer patrí nielen k výrobcom notebookov a medzi výstavné kúsky na CES 2016 patrili najmä Chromebook 11, smartfón Liquid Jade Primo, notebook Acer TravelMate P648 a notebooky Aspire V Nitro Black Edition, ktoré budú vybavené najnovšou technológiou Intel RealSense.

acer_chromebook_11

Acer Chromebook 11 je uznačenie pre Chromebook s uhlopriečkou 11,6“. Ponúka odolnejšiu konštrukciu a najmä zaujímavý prvok, ktorým je veko notebooku s povrchom vytvoreným nanotlačou. V kombinácii s výkonom, ktorý Chromebook ponúka pre každodennú prácu s prenosnosťou, je to určite správne riešenie pre podnikateľov, či každého na cestách. Ako zaujímavosť môžeme dodať, že Acer má na trhu s Chromebookmi 34% podiel trhu. Odolná konštrukcia Chromebooku bola vytvorená zámerne a dokáže odolať až 60 kg záťaži.

acer_chromebook_11_2

Rohy Chromebooku dokážu stlmiť pád z výšky 60 cm bez akéhokoľvek poškodenia. Hrúbka uzavretého chromebooku je 18,6 mm a s hmotnoisťou 1,1 kg je to bezkonkurenčné riešenie. Displej s rozlíšením 1366×768 zaisťuje ostrý a čitateľný text, tak aj jasné videá, či fotografie aj vďaka povrchu Acer ComfyView, ktoré zamedzuje odleskom.

Používatelia môžu vysielať, či komunikovať cez Google Hangouts a to všetko zachytávať HDR kamerou. Webkameru dopĺňa dvojica stereo reproduktorov a integrovaný mikrofón. Chromebook ponúka výkon aj vďaka štvorjadrovému Intel Celeron procesoru a v závislosti od modelu ponúka 2-4 GB RAM a 16-32 GB eMMC úložisko.

acer_chromebook_11_3
Vďaka batérii dokáže Chromebook fungovať na cestách až 9 hodín. Pripojenie ponúka momentálne najrýchlejšie dvojpásmové Wi-Fi 802.11ac, o prenos multimediálnych súborov na iné zariadenia sa postará Bluetooth 4.0, alebo aj USB 3.0, USB 2.0, či HDMI porty.

Vďaka integrácii SD čítačky je možné k Chromebooku pripojiť aj SD kartu a čítať z nej, alebo aj na ňu nahrávať dáta. Výhodou je aj Chrome OS, vďaka pravidelným aktualizáciám, ktoré sú kontrolované pri každom spustení, je používateľ stále chránený proti meniacim sa hrozbám internetu.

acer_aspire_nitro_v
Acer ďalej umiestnil do svojich notebookov Aspire V Nitro Black Edition najnovšiu kameru krátkeho dosahu Intel RealSense. Tieto notebooky ako prvé na svete obsahujú túto novú vylepšenú kameru, ktorá hráčom ponúka lepšie zážitky v 2D, či 3D kvalite. Umožňuje prenášať ich herné zážitky a videochatovať s odstraneným pozadím.

Vďaka naskenovaniu svojej tváre si ju hráči budú môcť uložiť do hry na ich obľúbenú postavu a môžu tak hrať sami za seba. Ďalej môžu za pomoci tejto technológie skenovať objekty a následne ich integrovať do hier. Tieto notebooky sa vyrábajú s uhlopriečkami 15,6“ a 17,3“. Intel RealSense ponúka lepší rozsah snímania a presnejšie sledovanie gest a ovládanie a rozpoznávanie objektov.

acer_aspire_nitro_v_2

Kamera umožňuje aj biometrické prihlásenie do Windows Hello pri Windowse 10. Notebooky ponúkajú vysoký herný výkon, nakoľko sú postavené na procesoroch Intel Core a podporujú grafické karty NVIDIA GeForce GTX 960M s 4 GB GDDR5 pamäťou umiestnené v porte NVMe PCIe SSD (táto technológia zapojenia sa využíva pri podnikových serveroch).

Modely zo série Black Edition sú vybavené výraznejším svetelným pruhom okolo kĺbov, možnosť displeja s 4K rozlíšením a 100% pokrytím farebného priestoru Adobe RGB. Ventilátory AeroBlade s lopatkami s hrúbkou 0,1 mm ponúknu výkonnejší a tichší chod notebookov.
TravelMate P648_2
Firemný notebook Acer TravelMate P684 obsahuje 6. generáciu Intel procesorov konkrétne radu Core i3, i5 a i7. Vďaka špičkovému trojpásmovému rozhraniu Wi-fi 802.11ad a rozhraniu Thunderbolt 3 ponúka rýchlu konektivitu a prenos dát. Thunderbolt 3 podporuje aj pripojenie 4K displeja. Výkonné Intel procesory ponúkajú dlhú výdrž aj vďaka veľkokapacitnej batérii, ponúknu aj živý a jasný obraz v spolupráci s rýchlou konverziou videa. S hrúbkou 2,12cm a váhou 1,7kg sa tento notebook stane miláčikom pre nejedného cestovateľa. Opierky na ruky a spodný kryt notebooku bol vyrobený zo zliatiny horčíka a hliníka. Vďaka tomu odolá notebook aj extrémnemu pádu.
TravelMate P648_1
Pre zachovanie vysokého výkonu je systém udržiavaný ventilátorom neustále v chlade a technológia Dust Defender ho chráni pred prachom. Pohodlné je najmä písanie na klávesnici, ktorá ponúka zdvih kláves 1,4mm. Klávesy sú podsvietené LED svetlom, čo umožní dokonale písať aj za horších svetelných podmienok. Vďaka štandardu 802.11ad ponúka prenos s priepustnosťou do 4,6Gb/s. TravelMate P648 je ideálny na cestovanie, prácu, kanceláriu. Okrem čítačky pamäťových kariet a portu HDMI ponúka port Thunderbolt 3, ktorý je riešený cez USB 3.1 typu C a tromi portami USB 3.0, jeden z nich podporuje nabíjanie notebooku aj pri jeho vypnutí. Voliteľná stanica Acer ProDock sa môže pochváliť širokou škálou portov, ktorými je možné spájať zariadenia – DVI, HDMI, VGA, gLAN čí DisplayPort. Displej notebooku s 14” uhlopriečkou je ideálnym riešením pre Full HD prezentácie, videá a s technológiou IPS a grafikou Nvidia GeForce 940M s 2GB pamäťou sa to iba potvrdzuje. Operačná pamäť DDR4 začína na 4GB s možnosťou rozšírenia až na 20GB. V rámci modelov sú na výber SSD disky s pamäťou 512GB alebo 1TB, čo zaručí najrýchlejší boot OS a minimalizuje aj prístupovú dobu.
Acer-Liquid-Jade-Primo
Acer Liquid Jade Primo je nový smartfón od spoločnosti Acer. Displej zariadenia ponúka 5,5” uhlopriečku s operačným systémom Windows 10 Mobile. Liquid Jade Primo poskytuje profesionálom skutočne nekompromisnú produktivitu práce vďaka funkcii Continuum, ktorá umožňuje univerzálnym aplikáciám Windowsu 10 pracovať ako na počítači v prípade, ak je ku smartfónu pripojený externý displej. Smartfón sa môže pochváliť s oceňovaným dizajnom Liquid Jade, ktorý vyniká tenkým a elegantným profilom so zaobleným zadným krytom, ktorý ponúka prekrásny brúsený dizajn.
jade-primo-9
Ergonomicky odolné sklo 2.5D Corning Gorilla Glass sa postará o starostlivú ochranu displeja pred pádmi, či škrabancami. Diamantom brúsený pruh obklopujúci šasi dodáva smartfónu uhladený a prekrásny dizajn. S monitorom pripojeným cez USB typu C, príslušenstvom Wireless Display, či dokom Display Dock prichádza možnosť pracovať ako na počítači na univerzálnom monitore s univerzálnych aplikáciách Windowsu 10. Je možné ho využiť ako Touchpad a virtuálnu klávesnicu, alebo je ho možné využiť pre prácu s viacerými aplikáciami ako na displeji, tak aj na externom monitore. Displej telefónu ponúka Full HD rozlíšenie s AMOLED displejom, ktorý podporuje 100% pokrytie farebného priestoru NTSC a má kontrast 10 000:1.
acer-jade-primo-event-3_w_600
O chod systému sa postará svižný Qualcomm Snapdragon 808 v spolupráci s 3GB RAM a 32GB ROM, čo poskytuje plnohodnotný multitasking aplikácií. Zadný fotoaparát ponúka rozlíšenie 21Mpix so svetelnosťou f/2.2, automatickým zaostrovaním a dvojicou bleskov, tento fotoaparát podporuje aj natáčanie videa až do 4K rozlíšenia. Predná 8Mpix kamera má totožnú svetelnosť a ponúka širokouhlý záber 84° a podporu nahrávania FullHD videa. Pri vývoji Acer myslel aj na bezpečnosť zariadenia a tak ponúka BitLocker na Windowse 10, ktorý šifruje všetky používateľské dáta v internetovej pamäti. Zariadenie je tak chránené pred offline útokmi.

Zdroj:TS

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno