Domov Novinky Acer All-in-One počítač s ChromeOS a dotykovým displejom

Acer All-in-One počítač s ChromeOS a dotykovým displejom

Zdielať

Acer oznámil All-in-One zariadenie s názvom Chromebase s operačným systémom spoločnosti Google ChromeOS, ktorý bude mať naozaj malú konkurenciu, bohužiaľ ale za to môže zatiaľ nie veľmi populárny ChromeOS.

ACER Chromebase

Počítač je vybavený  21,5“ dotykovým displejom s Full HD rozlíšením a pozorovacími uhlami približne 178°. Základ tvorí štvorjadrový procesor NVIDIA Tegra K1. Displej bude mať nastaviteľný uhol sklonu od 15 do 75°. Acer uvádza, že do Chromebase sa používateľ prihlási v priebehu 10 sekúnd a hneď na to po prihlásení do Google účte bude mať používateľ prístup k e-mailom, fotografiám či dokumentom. Bezpečnostné a systémové aktualizácie môžu byť stiahnuté a nainštalované automaticky, podobne ako tomu je aj pri Windowse.

ACER Chromebase2

Pokiaľ ide o ďalšie parametre, Chromebase bude mať 16 GB SSD spolu s bezplatnám 100 GB úložiskom na Google Disku po dobu dvoch rokov. Operačná pamäť bude mať 4 GB a prítomná bude aj HD webkamera, ktorú možno použiť pri videohovoroch cez Google Hangout.

Acer predpokladá, že vďaka kompaktným rozmerom bude možné tento AiO Chromebase použiť v priestoroch s obmedzenými podmienkami ako sú knižnice, call-centrum a recepcie. Chromebase bude dostupný v júly za 429,99 dolárov. K dispozícii bude aj verzia s nedotykovým displejom koncom tohto mesiaca za cenu 329,99 dolára.

Zdroj: Slashgear

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno