Domov Novinky 5K monitory LG zabudlo odtieniť a trpia závažným problémom

5K monitory LG zabudlo odtieniť a trpia závažným problémom

Zdielať

Apple už prestal ponúkať vlastné monitory, avšak v spolupráci so spoločnosťou LG ponúka 5K UltraFine monitor, ktorý sa pripája k novým Macbookom prostrednitvím konektora USB-C.

Používatelia si však vo veľkom sťažujú už od vydania na veľké problémy, keď s týmto monitorom často Macy zamŕzajú či majú problémy s kompatibilitou. LG sa však dopustilo chyby pri návrhu tohto monitora, pretože ak má používateľ svoj Wi-Fi router v okruhu do dvoch metrov od monitora, začnú sa prejavovať nepríjemné pruhy cez displej.

V niektorých prípadoch, kedy bol router veľmi blízko, monitor dokonca prestal fungovať úplne, čo spôsobilo zlé rozpoznávania pripojených USB zariadení pripojených do monitora a zamrznutiu pripojeného MacBooku. Problém je v zlom odtienení proti elektromagnetickému žiareniu, ktoré osciluje s vnútornými frekvenciami monitora.

LG problém vyriešilo úpravou výroby, kedy u novo vyrobených monitorov už budú tienenia dostatočné a existujúcim používateľom ponúka reklamačný servis, v ktorom dodatočné tienenie dodajú v autorizovanom servise.

Zdroj: Ars Technica

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno