Domov Novinky 330 miliónov samosvietiacich bodov oživí polárnu žiaru

330 miliónov samosvietiacich bodov oživí polárnu žiaru

Zdielať

Kampaň LG Lights Out, Stars On vrcholí v islandskom hlavnom meste Reykjavíku. Predstavenie technológie OLED televízorov doplnia koncerty tamojších hudobníkov Ásgeir, GusGus a Ólafur Arnalds. Polárnu žiaru, ktorá je na Islande v letnom období nepozorovateľná, prinesie divákom 40 prémiových 4K OLED televízorov LG.

Concert Aurora

Koncert umelcov Ásgeir, GusGus a Ólafur Arnalds pod nádhernou žiarou Aurora Borealis uvedie islandský spisovateľ a aktivista Andri Magnason spoločne s youtuberom Lewisom Hilsentegerom z kanálu Unbox Therapy. Unikátnu koncertnú halu Harp rozžiari skvelý obraz 40 OLED televízorov s viac ako 330 miliónmi bodov. Práve Andri Magnason inšpiroval vznik kampane Lights Out, Stars On.

V roku 2006 totiž presvedčil vedenie mesta Reykjavík, aby zhaslo umelé osvetlenie a nechalo tak vyniknúť nádheru polárnej žiare a hviezd na perfektne čiernej oblohe. Až do 20. novembra 2016 potom bude v priestoroch haly Harp otvorená expozícia fotografií nielen polárnej žiary, ale aj nádhernej islandskej prírody. Snímky budú k videniu v OLED Gallery na 4K televízoroch LG G6 OLED TV.

Zdroj: LG

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno