Domov Novinky 1 z 8 používateľov neverí na kybernetické hrozby

1 z 8 používateľov neverí na kybernetické hrozby

Zdielať

Bezpecnost a ochrana 06Podľa prieskumu spoločnosti Kaspersky a B2B International 12% používateľov internetu v Európe neverí, že kybernetické hrozby skutočne existujú. Títo používatelia si myslia, že hrozby zveličujú firmy z oblasti počítačovej bezpečnosti. Vďaka tomuto presvedčeniu však zostávajú bez akejkoľvek ochrany pred rizikami, ktoré ohrozujú ich dáta a život vo virtuálnom priestore. Z výsledkov vyplýva, že dokonca aj používatelia, ktorí, hrozby na internete považujú za reálne, nie sú presvedčení o tom, že sa pred nimi treba chrániť.

Iba 22% používateľov v Európe si myslí, že sa môžu stať terčom útoku kyber kriminálnikov. Terčom internetových zločincov sa pritom môže stať akékoľvek digitálne zariadenie, podmienkou nie je ani jeho využívanie na finančné transakcie či obsah citlivých údajov. Kriminálnici môžu napadnuté zariadenie ako počítač, smartfón, či tablet premeniť na internetový robot – tzv. bot,, ktorý na ich príkaz realizuje masívne DDoS útoky alebo rozposiela spam, či linky na phishingové stránky cez email a textové správy.

Viac ako tretina internetových používateľov sa neobáva straty prístupu k svojim online účtom na sociálnych sieťach či elektronickej pošte, ale dokonca ani v internetovom bankovníctve. Takmer polovica ľudí si neuvedomuje riziko straty finančných prostriedkov, respektíve prípadné finančné straty spôsobené útokom z internetu považujú za nepravdepodobné. . Pritom po kontakte zariadení so škodlivým softvérom prišla o finančné prostriedky viac ako pätina (21%) používateľov v Európe a viac ako tretina (35%) v susednej Českej republike.

Zdroj: Tlačová správa Kaspersky

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno